دعای فرج
بيان مسايل سياسي ، اجتماعي ، فرهنگي سيستان وبلوچستان
آقای مولوی عبالحمید  امام جماعت برادران اهل سنت زاهدان متاسفانه با وهابیت تند رو عربستان رابطه داشته و دارند . ایشان در زمان طالبان کمک های فراوانی از فروش مواد مخدر این گروه دریافت نموده تا بنای مدرسه دار العلوم را بسازند. و از آنجا که شورای شهر همگی معرفی شده این آقا بوده اند این بنا مانند یک قارچ سمی رشد کرده که با از بین رفتن طالبان کار این بنا نا تمام مانده است . ایشان مدرس عبد المالک ریگی تروریست معروف بوده اند . ایشان در زمان رفسنجانی قصد شورش اهل سنت بر علیه دولت را داشتند که با واکنش شدید دولت و متاسفانه تیر اندازی به خانه امن خدا صورت گرفت . متاسفانه آقای خاتمی که مدیون اعلام نظر این آقا در خصوص خودش بود و توانست بیشترین رای را از اهل سنت بگیرد بر دستان ایشان بوسه زده است . و اما  جایگاه ایشان در حال حاضر میان برادران اهل سنت زاهدان و ایران :

اهل سنت شهر زاهدان 18 نماز جمعه مختلف برپا می کنند و تلاش مولوی عبدالحمید برای برپایی یک نماز جمعه مشترک برای اهل سنت تاکنون بی نتیجه بوده است که این خود نشان از عدم مقبولیت وی حتی به عنوان امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان می باشد.

امام جماعت مسجد مکی زاهدان به دعوت رسمی از سوی «انجمن جهانی مسلمانان» به نمایندگی از اهل سنت ایران جهت شرکت در نوزدهمین نشست شورای فقه اسلامی مکه مکرمه، به عربستان سفر کرده است‏.

به گزارش شیعه نیوز، این نشست با حضور «خالد فیصل آل سعود» امیر مکه به نیابت از پادشاه عربستان و بیش از هفتاد شخصیت علمی، تعدادی از ائمه مساجد و فقهایی از کشورهای اسلامی برگزار شد.

با توجه به اینکه مولوی عبدالحمید به عنوان رهبر اهل سنت ایران در این نشست شرکت کرده است، این سؤال پیش می آید که وی چگونه خود را رهبر اهل سنت ایران می نامد؛ در حالی که اهل سنت گلستان و کردستان به شدت با ایشان اختلاف نظر دارند و مولوی عبدالحمید در میان ایشان از کمترین مقبولیت ممکن برخوردار است.لازم به ذکر است که این روحانی بلوچ در حالی در نشست یکی از بزرگترین تشکیلات وهابیت شرکت کرده است که علمای وهابی عربستان با تکفیر شیعیان، صدور فتوای قتل شیعیان، صدور فتوای انهدام ضریح حضرت سیدالشهداء (ع) و حضرت زینب (س) و بسیاری اعمال دیگر، در دشمنی با شیعیان و نابودی آنها کمر همت بسته اند و با تمام توان تلاش می کنند.این فتاوای تکفیری در حالی صادر شده اند که بسیاری از علماء و پیروان اهل سنت نیز اینگونه اعمال و حرکات را محکوم کرده اند و با روشهای گوناگون نسبت به اندیشه های تکفیری و سلفی اعلام انزجار کرده اند.پس ایشان در میان آنان چه میکرده است و تا کنون چه دفاعی از ایران در بین اهل سنت جهان کرده است .

با توجه به این که در سال وحدت ملی و انسجام اسلامی به سر می بریم، حضور مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی(ملا زهی ) در جمع وحدت شکن وهابیون، سؤالی است که امیدواریم ایشان برای آن جوابی قانع کننده داشته باشد.

شایان ذکر است که مولوی عبدالحمید مدتی پیش توسط دکتر حسینی قزوینی عضو هیأت علمی دانشگاه بین المللی آل البیت(ع) و مسئول مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج) دعوت به مناظره شد که او این دعوت را رد کرد. و اما دولت چرا جلوی این آقار رانمیگیرد و از ایشان سوال نمیکند که در عربستان چه گذشت وبا مجوز کدام مرجع عالی این سفر انجام شده است

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم آذر ۱۳۸۶ساعت 9:34  توسط بیان  |